Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Майсторът на магически пръчки

Go down 
+12
vikos
*`bLoOd DiAmOnD`*
Sun
stefity1
Tristan
Нимфадора Тонкс
Rock Baby
KIKO
fire_master
Karmen
Admin
Дийна Джоунс
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Tristan
първокурсник
първокурсник
Tristan


Male
Брой мнения : 190
Age : 31
Registration date : 09.04.2008

Описание
Герой:
Особености:

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeНед 13 Апр 2008, 14:10

Тристан влзе най-напред в магазина за магически пръчки.Нямаше търпение да се сдобие с една.
Той видя Олинвандър,който му зададе няколко въпроса,на които той отговори така:
1.Ще използвам магията "Акцио",за да взема пръчката си и после ще отлетя smiling
2.Това е върколак.Ще се обърна и с няколко магии,като "Пърп Файър" и "Агуаменти",ще се опитам да го отблъсна,ако не успея си плюя на петите и ще пробвам да си извикам метлата
3.Най-напред ще изкарам вълка и ще го изгоня,защото ако го оставя там и извадя някой друг,той ще пострада,после ще изкарам приятеля си и накрая сърната
4.а)Не те си танцуват и не ми обръщат никакво внимание,така че ще се справям сам с мечока,като се оповавам на знанията си
б)Не,обикновенно знам,че еднорозите помагат само на момичета,но ще му направя временна магия за невидимиост,за да не го закачат вълците и продължавам да бягам
в)Разбира се,че ще му се доверя.Ще се хвана за опашката му и ще излетя с него.
г)Разбирам,че е гладен и виздам много кости наоколо,но той първо иска да ми зададе загатка и ако успея да отговоря ще ме пусне,ако не ще стана на закуска.Ето и гатанката:
"Що е то?
Сутрин ходи на четири крака,
На обед на два,
а на вечер на три."
-Естествено,че човекът е верния отговор.-отговарям аз-Сътрин,т.е. като бебе е на четири,ръцете и краката,защото лази.На обед,т.е. на средна възраст е на два кара,а вечер,т.е. вече пенсионоер е с бастун,за това е с четири.
Драконът е леко развеселен,че този път съм се измъкнал и решава да смени гатанката,като я направи още по-трудна за следващия,че ще остане гладен smiling
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeПон 14 Апр 2008, 18:17

Оливандър се усмихна на момчето:
-Имам пръчка, която ще ти върши много добра работа, бъди сигурен. Но не знам къде я дянах...-майсторът се поизпоти скунфузен и се наведе под бюрото.
Чу се лек трясък и изведнъж пред Тристан изникна голямо бобено стъбло. То се уви около бюрото и продължи да израства нагоре и нагоре, рушейки всичко в близост по пътя си. Малко преди да достигне тавана на магазинчето, Оливандър изникна иззад бюрото и викна изплашен:
-Еванеско!
Стъблото изчезна, а Оливандър се подпря на бюрото си изтощен. Подаде пръчката на момчето и едва успя да изрече:
-27 сантиметра, гъвкава, от палисандрово дърво...с косъм от вийла. Идеална е за вълшебства...-той въздъхна тежко, оглеждайки пораженията в магазина.-но това вече го знаеш...
Върнете се в началото Go down
stefity1
първокурсник
първокурсник



Female
Брой мнения : 7
Age : 28
Registration date : 22.04.2008

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСря 23 Апр 2008, 11:40

1.Аз съм ловка катерачка такаче ще сляжа с спускане

2.Това е богарт превърнал се в моя страх ще извикам ридикулус

3.Ще и подам ръка или някакво въже да се покътери а когато я издърпъм ще извадим и сърничката.

4.Аз се справям съма като се правя на мъртва

ще се качъ на гърбът му и ще избягам

ше се довера на феникса и той ще ме отведе до правилния път

той е искал да ми помогне от глутницата вълци които идват аз се качвам на гърбът му и тои ме звежда до замакът
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСря 23 Апр 2008, 16:42

Очите на Оливандър се разшириха. Докато четеше отговорите на момичето, една къса черна пръчка сама изхвръкна от кутийката си и затанцува пред погледа му:
-Ти ли точно?-измрънка си той под нос.-Е, добре, щом смяташ..-Оливандър имаше пълно доверие на пръчките, които сам бе изработил. Всички те сякаш знаеха кой ще е господарят им предварително.
Майсторът хвана пръчката и се обърна към момичето:
-Това е идеалната за теб пръчка. Тя е 18 сантиметра, пластична е, направена е от абаносово дърво, със сърцеструна от дракон. Интересна магия има тази пръчка. С нея ще можеш да правиш всички магии и вълшебства, характерни за домашните духчета...-момичето го погледна странно, но той побърза да добави.-както и тези, характерни за магьосниците, естествено.
Върнете се в началото Go down
Sun
първокурсник
първокурсник
Sun


Female
Брой мнения : 100
Age : 30
Дом : Бръдхенд
Registration date : 25.04.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСъб 26 Апр 2008, 10:26

Селена влезе. Знаеше, че ще трябва да си купи нова магическа пръчка за училището. Усмихна се изкуствено и седна на една масичка. Започна да чете въпросите и да записва отговорите си на пергамента пред нея.


1.Летите на метлата си в хубав слънчев ден в околностите на академията. Решавате да опитате силите си и ускорявате неимоверно. Забелязвате зад себе си орел, решил да поиграе на гоненица с вас. Забързвате още. Орелът ви настига, вие се стремите да ускорите още. Птицата прави красив лупинг във въздуха, сякаш се забавлява искрено от нещо. Няблюдавате с учудване, когато изведнъж...се блъскате във високо дърво. Не сте забелязали кога сте стигнали до гората. Оплетен сте в клоните, на около 50м над земята, а метлата ви е няколко
метра над вас. Как ще слезете?
- Не би ми се случило. Винаги съм достатъчно наблюдателна. От черните магьосници зная едно - не си ли наблюдателен бързо ще се разделиш с живота си. Но щом толкова искате да разберете - аз съм метаморфмаг и зоомаг. В случея ще използвам, това че съм метаморфмаг, за да се отплета от клоните, а за метлата е прекалено лесно, всеки магьосник може да накара метлата си да дойде в ръката му, стига да има очен контакт без заклинание, е или пони повечето би трябвало да могат.

2.Вървите по тъмна уличка в късните часове. Само пълната луна осветява пътя ви и то толкова бледо,
че виждате едва две стъпки пред себе си. Изведнъж чувате тежки стъпки зад себе си. От мрака изниква нещо огромно и доста космато. Надава вой. Обръщате се. Какво е съществото и какво ще направите за да избегнете
близка среща с него?
- Луна... Безоблачно небе, Пълнолуние, това ве навежда на мисълта че е върколак, но може и трол да е, може да е великан, дори мечка. Предполагам селцето не е с напълно магьосническо население, има и мъгъли. Не бих си позволила някой мъгъл да ме види как правя магии. Ще изведа създанието извън пределите на селото, и ще се разправя с него, така да се каже. Ако е върколак - една Хомоморфна магия. Няма да има пълно дейстие, заради абсолютно пълната луна, но поне ще кротува. С другите същества, ще ги зашеметя, ще ги отпратя от местноста и едно Обливиате, за да не си спомнят къде.
3.Вие и ваш приятел се разхождате в гората. Както си вървите и наблюдавате птиците, катериците и върховете на
дърветата, изведнъж спътникът ви изчезва. Обръщате се и виждате, че е паднал в дълбока яма. Много е стръмно и няма как да се покатери. Докато се паникьосвате, забелязвате, че не е сам в ямата. Освен него вътре има една сърна и един вълк. Тъй като сърната е все още непокътната, си правите заключение, че са паднали съвсем скоро. Каква е следващата ви стъпка?
- На този мой "приятел" му липсва внимание, малко повече наблюдателност няма да му се отрази зле. Вадя вълка, и го сплашвам с някое заклинанийце за да избяга, вадя сърната, и найкая вадя приятеля.

4.Отново се разхождате в гората, този път сам. Както си вървите, на пътя изскача мечка, която препречва пътя ви. Хуквате да бягате. Стигате една полянка и виждате танцуващи самодиви. а) Помагат ли ви те с мечката или се справяте сам? Опишете как.
- Самодивите изпълняват танц, когато правят ритуал. Значи няма да спрят за нищо на света. Бих използвала импедимента за мечката. Мисля че това ще е достатъчно.

Вече избавени от свирепата мечка, продължавате напред. Сърцето ви тъкмо е уталожило своя ритъм, когато се натъквате на глутница вълци. Отново хуквате да бягате в обратната посока. Пътя ви в един момент е пресечен
от река и с учудване забелязвате еднорога, който пие от нея. б) Той ще ви помогне ли да избягате от вълците, или пък вие сам ще намерите начин? Опишете как Измъквате се, но установявате, че от толкова бягане сте изгубили пътя. Лутате се и стигате до мрачна пътека, до която не достига светлина. Изморен и ужасен, вече почти отчаян, виждате в далечината огнена птица. Това е феникс и той се снижава. Каца близо до вас и ви прави приятелски знак с едно крило. Явно иска да ви помогне. в) Ще му се доверите ли или ще продължите сам? Опишете какво се случва
Еднорога е бебе. Трябва да спася два живота. Не, не мисля че ще е трудно. Заставам по-близко до мъничето и бих използвала някоя магия с/у вълците. Мисля че непростимите проклятия не са нужни и тук, това е прекалено лесно, че да ги използвам. Пърп Файъ е добър вариант. Доколкото зная би трябвало да му се доверя. Ще използвам заклинание, за да проверя безопасен ли е, после ако е, ще го последвам.

По един или друг начин стигате до светла полянка. Тръгвате по пътя и вече виждате мечтания изход от странната гора. Затичвате се натам, когато чувате страховит звук отгоре. Това е замахът на крилете на огромен дракон. Той каца пред вас. г) Какви са намеренията на дракона? Мечтаната закуска ли сте или може би иска да ви предупреди за нещо? Добри ли са намеренията му или напротив? Моля опишете накратко.
- Аз закуска?! Не. По-скоро той няма отношение към мен, като закуска. Предупреждава ме, че този изход не е моя изход. Посочва ми един друг изход на другя край на гората. Качвам се на гърба му и той ме отвежда до там...
Върнете се в началото Go down
*`bLoOd DiAmOnD`*
първокурсник
първокурсник
*`bLoOd DiAmOnD`*


Female
Брой мнения : 19
Age : 31
Registration date : 01.05.2008

Описание
Герой:
Особености:

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 21:49

1. Ако клоните са достатъчно дебели, за да ме издържат, ще се опитам да се покатеря нагоре и да взема метлата си, ако ли не, ще слезна надолу и когато съм на сигурно, разплетена от клоните, ще извикам метлата при себе си, чрез заклинанието "Акцио"
2.Арагог. Ще побегна към близката къща, а ако няма такава ще се магипортирам.
3.Ще откъсна някой дебел клон и ще го подам на приятеля си, за да се хване и ще го издърпам. След това ще зашеметя вълка и ще измъкнем сърната.
4.а) Самодивите танцуват над нечий гроб, затова не се спирам да ги моля за ппомощ, а отминавам. Когато мечката ме настигне я вцепенявам.
б)Ще се кача на еднорога и заедно с него ще избягам от глутницата вълци.
в) това е Фоукс. Ще се хвана за опашката му и след секунди се озовавам на пода в общата стая.
г) Драконът започва да кима с глава и сякаш сочи гърба си. Покатервам се на него и той ме отвежда на др полянка, където свирепи тролове се саморазправят един с друг.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 22:07

Оливандър се сепна, виждайки отговорите на първото момиче-не толкова заради самите отговори, колкото заради единствената пръчка, която бе подходяща според тях. Майсторът погледна и отговорите на второто момиче. Тънка усмивка пробяга по устните му-само още една такава пръчка бе давал на ученик от академията.
-Селена Арчър,-каза той и подаде една кутия.-40 см, неогъваема, от махагон, със сърдечна нишка-косъм от вийла. Най-неудобната пръчка, наистина, но е с изключително предимство в защита от черните изкуства. Ще бъде много полезна на човек като теб...
Аурора Райдър...22см., гъвкава, дъбова пръчка, със сърцевина-косъм от еднорог. Перфектна за дуели и несъмнено-идеалната за теб.-промълви Оливандър и подаде втора кутийка на синеокото момиче.
Върнете се в началото Go down
Sun
първокурсник
първокурсник
Sun


Female
Брой мнения : 100
Age : 30
Дом : Бръдхенд
Registration date : 25.04.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСъб 03 Май 2008, 09:16

Селена погледна с досада. Огледа пръчката си сякаш е отровен дъб, сложи я пак в кутийката и тръгна към вратата, прошепвайки на себе си.
-Ако беше полезна на човек като мен трябваше да е брилянтна в черните изкуства, не в защитата от тях, се пак защитата идва от ума не от пръчката, а от магьосника.
Върнете се в началото Go down
*`bLoOd DiAmOnD`*
първокурсник
първокурсник
*`bLoOd DiAmOnD`*


Female
Брой мнения : 19
Age : 31
Registration date : 01.05.2008

Описание
Герой:
Особености:

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСъб 03 Май 2008, 09:51

Ммм... Тъкмо ще мога да си подскачам с нея. Благодаря, господин Оливандръ, нали така.
Върнете се в началото Go down
vikos
първокурсник
първокурсник



Male
Брой мнения : 16
Age : 29
Registration date : 03.05.2008

Описание
Герой:
Особености:

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСъб 03 Май 2008, 20:34

1.Ще повикам метлата си и ще полетя.
2.Върколак. Вцепенявам го и за всеки случай се магипортирам.
3.Вцепенявам вълка и измъквам другите двама.
4.Връща се при мечката и я вцепенявам.
5.Оставям еднорога на мира, заблуждавам вълците и си продължавам пътя.
6.Ще му се доверя.
7.Ще се кача на дракона за да ми помогне.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСъб 03 Май 2008, 21:25

Оливандър се замисли над отговорите на момчето-рационални, кратки и много смислени. Знаеше каква пръчка ще бъде перфектната за него и побърза да изтича в склада. Само след минута, майсторът се върна запъхтян и подаде красива средна по размер кутийка на момчето:
-Идеалната за теб пръчка: 24 сантиметра, много еластична, направена от тисово дърво, със сърдечна нишка-перо от феникс. Върши перфектна работа за Аритмантика и всичко, свързано с бързи реакции.-завърши той.
Върнете се в началото Go down
vikos
първокурсник
първокурсник



Male
Брой мнения : 16
Age : 29
Registration date : 03.05.2008

Описание
Герой:
Особености:

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeНед 04 Май 2008, 09:58

Виктор взе пръчката и започна да я оглежда и се замисли дали да не учи Аритмантика.
Върнете се в началото Go down
Джесика Фейн
първокурсник
първокурсник
Джесика Фейн


Female
Брой мнения : 113
Age : 33
Registration date : 21.05.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСря 21 Май 2008, 20:01

1.Летите на метлата си в хубав слънчев ден в околностите на академията. Решавате да опитате силите си и ускорявате неимоверно. Забелязвате зад себе си орел, решил да поиграе на гоненица с вас. Забързвате още. Орелът ви настига, вие се стремите да ускорите още. Птицата прави красив лупинг във въздуха, сякаш се забавлява искрено от нещо. Няблюдавате с учудване, когато изведнъж...се блъскате във високо дърво. Не сте забелязали кога сте стигнали до гората. Оплетен сте в клоните, на около 50м над земята, а метлата ви е няколко метра над вас. Как ще слезете?
Ще извикам метлата си със заклинание и ще сляза на нея.

2.Вървите по тъмна уличка в късните часове. Само пълната луна осветява пътя ви и то толкова бледо, че виждате едва две стъпки пред себе си. Изведнъж чувате тежки стъпки зад себе си. От мрака изниква нещо огромно и доста космато. Надава вой. Обръщате се. Какво е съществото и какво ще направите за да избегнете близка среща с него?
Ще го поразя с магия, чиято сила най-вероятно ще избера според настроението си /затова не споменавам конкретна/

3.Вие и ваш приятел се разхождате в гората. Както си вървите и наблюдавате птиците, катериците и върховете на дърветата, изведнъж спътникът ви изчезва. Обръщате се и виждате, че е паднал в дълбока яма. Много е стръмно и няма как да се покатери. Докато се паникьосвате, забелязвате, че не е сам в ямата. Освен него вътре има една сърна и един вълк. Тъй като сърната е все още непокътната, си правите заключение, че са паднали съвсем скоро. Каква е следващата ви стъпка?
Ще зашеметя вълка и ще повдигна приятеля си и сърната с хвърковата магия, след което ще ги изкарам от ямата.

4.Отново се разхождате в гората, този път сам. Както си вървите, на пътя изскача мечка, която препречва пътя ви. Хуквате да бягате. Стигате една полянка и виждате танцуващи самодиви.
а) Помагат ли ви те с мечката или се справяте сам? Опишете как
Самодивите никак не изглеждат беззащитни и аз се опитвам да ги привикам на помощ. Те се опитват, но не успяват, но докато отвличат вниманието на мечката аз съм се осъзнала и съм взела пръчката си, след което съм я поразила със зашеметяващо заклинание.

Вече избавени от свирепата мечка, продължавате напред. Сърцето ви тъкмо е уталожило своя ритъм, когато се натъквате на глутница вълци. Отново хуквате да бягате в обратната посока. Пътя ви в един момент е пресечен от река и с учудване забелязвате еднорога, който пие от нея.
б) Той ще ви помогне ли да избягате от вълците, или пък вие сам ще намерите начин? Опишете как
Еднорога вдига глава към мен и ми кимва приятелски. Аз съм невероятно щастлива и го яхам, след което той ме понася надалеч от вълците, но когато вече съм в безопасност той отказва да продължи - явно не ме харесва особено.

Измъквате се, но установявате, че от толкова бягане сте изгубили пътя. Лутате се и стигате до мрачна пътека, до която не достига светлина. Изморен и ужасен, вече почти отчаян, виждате в далечината огнена птица. Това е феникс и той се снижава. Каца близо до вас и ви прави приятелски знак с едно крило. Явно иска да ви помогне.
в) Ще му се доверите ли или ще продължите сам? Опишете какво се случва
Не се доверявам на феникса - продължавам сама, а той отлита разочарован.

По един или друг начин стигате до светла полянка. Тръгвате по пътя и вече виждате мечтания изход от странната гора. Затичвате се натам, когато чувате страховит звук отгоре. Това е замахът на крилете на огромен дракон. Той каца пред вас.
г) Какви са намеренията на дракона? Мечтаната закуска ли сте или може би иска да ви предупреди за нещо? Добри ли са намеренията му или напротив? Моля опишете накратко.
Драконът е подозрителен към мен в началото, но след това явно му допадам. Решава, че ще е по-добре за мен да ме изведе от гората той. Аз го яздя до края на гората.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeСря 21 Май 2008, 21:46

Оливандър погледна отговорите, погледна момичето и навъсено се наведе под тезгяха. Явно му се беше събрала доста работа в този ден. След минутка изникна от там с малка кутийка:
-17 сантиметра, неогъваема, от палисандър, с косъм от вийла за сърцевина. Ще ти свърши добра работа. Най-добра е за отвари и приготвяне на всякакви смеси. Също така върши идеална работа за всички домакински процедури.
Оливандър се усмихна уморен и седна на стола си.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Май 2008, 18:01

1.Летите на метлата си в хубав слънчев ден в околностите на академията. Решавате да опитате силите си и ускорявате неимоверно. Забелязвате зад себе си орел, решил да поиграе на гоненица с вас. Забързвате още. Орелът ви настига, вие се стремите да ускорите още. Птицата прави красив лупинг във въздуха, сякаш се забавлява искрено от нещо. Няблюдавате с учудване, когато изведнъж...се блъскате във високо дърво. Не сте забелязали кога сте стигнали до гората. Оплетен сте в клоните, на около 50м над земята, а метлата ви е няколко метра над вас. Как ще слезете?
Ще се измъкна внимателно от клоните и ще гледам да не падна, но ако не мога ще извикам метлата си с "Акцио"
2.Вървите по тъмна уличка в късните часове. Само пълната луна осветява пътя ви и то толкова бледо, че виждате едва две стъпки пред себе си. Изведнъж чувате тежки стъпки зад себе си. От мрака изниква нещо огромно и доста космато. Надава вой. Обръщате се. Какво е съществото и какво ще направите за да избегнете близка среща с него?
Виждам ,че това е върколак.За да не рискувам да бъда забелязана , аз побягвам но ако той тръгне след мен и ме настигне ще използвам магия за да се защитя.

3.Вие и ваш приятел се разхождате в гората. Както си вървите и наблюдавате птиците, катериците и върховете на дърветата, изведнъж спътникът ви изчезва. Обръщате се и виждате, че е паднал в дълбока яма. Много е стръмно и няма как да се покатери. Докато се паникьосвате, забелязвате, че не е сам в ямата. Освен него вътре има една сърна и един вълк. Тъй като сърната е все още непокътната, си правите заключение, че са паднали съвсем скоро. Каква е следващата ви стъпка?
Ще вцепеня вълка, с магия ще помогна на приятеля ми да излезе от дупката ,а след това ще измъкна сърната. А за да не бъда лоша , ще извадя вълка,но ще го изпратя с магия в друга гора.Накрая ще запълним дупката с пръст и ще продължим по пътя си.
4.Отново се разхождате в гората, този път сам. Както си вървите, на пътя изскача мечка, която препречва пътя ви. Хуквате да бягате. Стигате една полянка и виждате танцуващи самодиви.
а) Помагат ли ви те с мечката или се справяте сам? Опишете как
Викам на самодивите за помощ , те се приближават до мен и мечката.Тогава мъжката мечка която ме преследва ги вижда , влюбва се в една от самодивите и,остава с нея и ми показва пътя наобратно.
Вече избавени от свирепата мечка, продължавате напред. Сърцето ви тъкмо е уталожило своя ритъм, когато се натъквате на глутница вълци. Отново хуквате да бягате в обратната посока. Пътя ви в един момент е пресечен от река и с учудване забелязвате еднорога, който пие от нея.
б) Той ще ви помогне ли да избягате от вълците, или пък вие сам ще намерите начин? Опишете как
Тичам към еднорога,той ме поглежда дружелюбно ,когато вълците идват , се оказва че са приятели и еднорога ги моли да ме оставят намира.Те се съгласяват и си отиват,благодаря на еднорога и продължавам по пътя си.
Измъквате се, но установявате, че от толкова бягане сте изгубили пътя. Лутате се и стигате до мрачна пътека, до която не достига светлина. Изморен и ужасен, вече почти отчаян, виждате в далечината огнена птица. Това е феникс и той се снижава. Каца близо до вас и ви прави приятелски знак с едно крило. Явно иска да ви помогне.
в) Ще му се доверите ли или ще продължите сам? Опишете какво се случва

да ще му се доверя , защото знам че те са благородни птици.Фениксът ме води а аз го следвам мълчаливо.

По един или друг начин стигате до светла полянка. Тръгвате по пътя и вече виждате мечтания изход от странната гора. Затичвате се натам, когато чувате страховит звук отгоре. Това е замахът на крилете на огромен дракон. Той каца пред вас.
г) Какви са намеренията на дракона? Мечтаната закуска ли сте или може би иска да ви предупреди за нещо? Добри ли са намеренията му или напротив? Моля опишете накратко.
Той е добронамерен и със знаци ми обяснява че е опасно да се мине от там, аз се покатервам на гърба му и той ме извежда от гората . От тогава си имам приятелки- самодиви , приятел - еднорог и приятел - дракон.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Май 2008, 19:23

Оливандър прочете отговорите на момичето и на устните му се прокрадна лъчезарна усмивка:
-Прекрасни отговори ако мога да отбележа, госпожице. Почакайте тук. След малко ще донеса пръчката Ви.
Майсторът се завтече към склада и се забави наистина повече от обикновено. Явно търсеше определена пръчка. Когато се върна и й подаде една средноголяма и доста прашасала кутийка, девойката не беше особено очарована. Оливандър се усмихна:
-Това е идеалната пръчка за Вас, бъдете сигурна.-той отвори кутийката и разкри лежащата вътре светла продълговата пръчка.-Тя е 30см, еластична, дъбова, с косъм от вийла за сърцевина. Перфектна е за експериментални магии. С нея само бегла мисъл е достатъчна, за да се осъществи желаното заклинание.
Усмивката на Оливандър се стопи. Той прибра пръчката обратно в кутията, опакова я и добави с много сериозен тон:
-Но макар тази пръчка да е толкова способна, тя трябва да се носи с голяма отговорност. Наистина магиите с нея стават по-лесно-понякога дори прекалено лесно. Внимавайте при употребата й поне докато свикнете с особеностите й.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Май 2008, 07:14

Кейт погледна пръчката си.
-Пръчката е прекрасна. - мило каза тя.- Ще я използвам внимателно. Благодаря!
Кейт плати и излезе от магазина на Оливандър.
Върнете се в началото Go down
Шьш
първокурсник
първокурсник
Шьш


Female
Брой мнения : 8
Age : 31
Registration date : 26.05.2008

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeНед 01 Юни 2008, 11:31

1.Летите на метлата си в хубав слънчев ден в околностите на академията. Решавате да опитате силите си и ускорявате неимоверно. Забелязвате зад себе си орел, решил да поиграе на гоненица с вас. Забързвате още. Орелът ви настига, вие се стремите да ускорите още. Птицата прави красив лупинг във въздуха, сякаш се забавлява искрено от нещо. Няблюдавате с учудване, когато изведнъж...се блъскате във високо дърво. Не сте забелязали кога сте стигнали до гората. Оплетен сте в клоните, на около 50м над земята, а метлата ви е няколко метра над вас. Как ще слезете?

Ами.Предполагам, че ще се измъкна от клоните като внимавам да не падна, после ще си призова метлата с магия и така...

2.Вървите по тъмна уличка в късните часове. Само пълната луна осветява пътя ви и то толкова бледо, че виждате едва две стъпки пред себе си. Изведнъж чувате тежки стъпки зад себе си. От мрака изниква нещо огромно и доста космато. Надава вой. Обръщате се. Какво е съществото и какво ще направите за да избегнете близка среща с него?

Съществото е върколак и за да избегна срещата с него бих го вцепенила.

3.Вие и ваш приятел се разхождате в гората. Както си вървите и наблюдавате птиците, катериците и върховете на дърветата, изведнъж спътникът ви изчезва. Обръщате се и виждате, че е паднал в дълбока яма. Много е стръмно и няма как да се покатери. Докато се паникьосвате, забелязвате, че не е сам в ямата. Освен него вътре има една сърна и един вълк. Тъй като сърната е все още непокътната, си правите заключение, че са паднали съвсем скоро. Каква е следващата ви стъпка?

Аз лично си мисля, че приятелят ми би се справил и сам като се магипортира.


4.Отново се разхождате в гората, този път сам. Както си вървите, на пътя изскача мечка, която препречва пътя ви. Хуквате да бягате. Стигате една полянка и виждате танцуващи самодиви.
а) Помагат ли ви те с мечката или се справяте сам? Опишете как


Справям се сама с мечката като използвам няколко заклинания.

Вече избавени от свирепата мечка, продължавате напред. Сърцето ви тъкмо е уталожило своя ритъм, когато се натъквате на глутница вълци. Отново хуквате да бягате в обратната посока. Пътя ви в един момент е пресечен от река и с учудване забелязвате еднорога, който пие от нея.
б) Той ще ви помогне ли да избягате от вълците, или пък вие сам ще намерите начин? Опишете как

Еднорогът ще избяга от мястото където са вълците, а аз ще се магипортирам.

Измъквате се, но установявате, че от толкова бягане сте изгубили пътя. Лутате се и стигате до мрачна пътека, до която не достига светлина. Изморен и ужасен, вече почти отчаян, виждате в далечината огнена птица. Това е феникс и той се снижава. Каца близо до вас и ви прави приятелски знак с едно крило. Явно иска да ви помогне.
в) Ще му се доверите ли или ще продължите сам? Опишете какво се случва


Ще се доверя на Феникса и той ще ме отведе до правилния път.

По един или друг начин стигате до светла полянка. Тръгвате по пътя и вече виждате мечтания изход от странната гора. Затичвате се натам, когато чувате страховит звук отгоре. Това е замахът на крилете на огромен дракон. Той каца пред вас.
г) Какви са намеренията на дракона? Мечтаната закуска ли сте или може би иска да ви предупреди за нещо? Добри ли са намеренията му или напротив? Моля опишете накратко.


Драконът е приятелски настроен и ме пуска да мина.
Върнете се в началото Go down
Madeline Reaper
Graduated
Madeline Reaper


Female
Брой мнения : 342
Age : 35
Registration date : 15.03.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeПон 02 Юни 2008, 20:13

Оливандър погледна малко скептично отговорите на момичето и без да обели дума се врътна и отиде в склада. Малко по-късно, когато търпението на момичето почти се бе изчерпало, майсторът се завърна с широка усмивка:
-Това е твоята пръчка.-той подаде на Лестранж кутия.-21 сантиметра, върбова, еластична, с перо от феникс в сърцевината. Предназначена е за експериментална магия. С нея на практика всеки замисъл е осъществим.-Оливандър се усмихна.-Но внимавайте-понякога този тип пръчки се задействат и от най-беглите намерения.
Върнете се в началото Go down
GiggleS
първокурсник
първокурсник
GiggleS


Female
Брой мнения : 10
Age : 29
Registration date : 03.06.2008

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Юни 2008, 12:34

1.Летите на метлата си в хубав слънчев ден в
околностите на академията. Решавате да опитате силите си и ускорявате
неимоверно. Забелязвате зад себе си орел, решил да поиграе на гоненица с вас. Забързвате още. Орелът ви настига, вие се стремите да ускорите още. Птицата прави красив лупинг във въздуха, сякаш се забавлява искрено от нещо. Няблюдавате с учудване, когато изведнъж...се блъскате във високо дърво. Не сте забелязали кога сте стигнали до гората. Оплетен сте в клоните, на около 50м над земята, метлата ви е няколко метра над вас. Как ще слезете?
Първо ще повикам метлата си с "Акцио" ще я хвана с една ръка, а после ще се магипортирам на друго място, заедно с нея.

2.Вървите по тъмна уличка в късните часове. Само пълната луна осветява пътя ви и то толкова бледо, че виждате едва две стъпки пред себе си. Изведнъж чувате тежки стъпки зад себе си. От мрака изниква нещо огромно и доста космато. Надава вой. Обръщате се. Какво е съществото и какво ще направите за да избегнете близка среща с него?
Съществото е върколак, а за да избегна среща с него ще опитам с хомоморфна магия за да го превърна пак в човек, а ако не успея ще се магипортирам.

3.Вие и ваш приятел се разхождате в гората.
Както си вървите и наблюдавате птиците, катериците и върховете на
дърветата, изведнъж спътникът ви изчезва. Обръщате се и виждате, че е паднал в дълбока яма. Много е стръмно и няма как да се покатери. Докато се паникьосвате, забелязвате, че не е сам в ямата. Освен него вътре има една сърна и един вълк. Тъй като сърната е все още непокътната, си правите заключение, че са паднали съвсем скоро. Каква е следващата ви стъпка?
Ще вцепеня вълка, за да не е опасен, а после ще се опитам да измъкна прителя си.

4.Отново се разхождате в гората, този път сам. Както си вървите, на пътя изскача мечка, която препречва пътя ви. Хуквате да бягате. Стигате една полянка и виждате танцуващи самодиви.
а) Помагат ли ви те с мечката или се справяте сам? Опишете как
Ще се справя сама, като я вцепеня.

Вече избавени от свирепата мечка, продължавате напред. Сърцето ви тъкмо е уталожило своя ритъм, когато се натъквате на глутница вълци Отново хуквате да бягате в обратната посока. Пътя ви в един момент е пресечен от река и с учудване забелязвате еднорога, който пие от нея. б) Той ще ви помогне ли да избягате от вълците, или пък вие сам ще намерите начин? Опишете как
Еднорогът ще ми помогне, с него ще успея да избягам от вълците.

Измъквате се, но установявате, че от толкова бягане сте изгубили пътя. Лутате се и стигате до мрачна пътека, до която не достига светлина. Изморен и ужасен, вече почти отчаян, виждате в далечината огнена птица. Това е феникс и той се снижава. Каца близо до вас и ви прави приятелски знак с едно крило. Явно иска да ви помогне.
в) Ще му се доверите ли или ще продължите сам? Опишете какво се случва
Ще продължа сама, защото предпочитам да не се доверявам, някак си ще намеря изхода и без чужда помощ.

По един или друг начин стигате до светла полянка. Тръгвате по пътя и вече виждате мечтания изход от странната гора. Затичвате се натам, когато чувате страховит звук отгоре. Това е замахът на крилете на огромен дракон. Той каца пред вас.
г) Какви са намеренията на дракона? Мечтаната закуска ли сте или може би иска да ви предупреди за нещо? Добри ли са намеренията му или напротив? Моля опишете накратко.
Драконът е приятелски настроен и ми предлага да ме заведе до познато място, аз се съгласявам, а той ме извежда на вече познати земи, благодаря му и се прибирам вкъщи.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 35
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Юни 2008, 13:58

Оливандър погледна отговорите на момичето и се намръщи леко. Май не беше сигурен точно какъв избор да й предложи:
-Изчакайте за момент.-каза той и побърза да изчезне зад многото етажерки.
Минаха няколко минути, а Оливандър не се връщаше. Алисън беше готова да си тръгне, изморена от чакане, когато зад гърба й нещо припука. Момичето подскочи и се обърна към "нещото" тъкмо когато майсторът излизаше от склада:
-Хвани я.-каза й той засмян.-Това си е твоята пръчка.
И наистина, това, което беше припукало бе красива средноголяма пръчица. Оливандър се приближи и обясни:
-Тя е двадесет и един сантиметра, много еластична, джелова, с косъм от еднорог в сърцевината. Добра е за летене и магии за левитация, както и за магипортиране и създаване на летекоди.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Майсторът на магически пръчки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майсторът на магически пръчки   Майсторът на магически пръчки - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Майсторът на магически пръчки
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: Разни :: Архив-
Идете на: