Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Тайната стая

Go down 
+2
Everall
Болен мозък
6 posters
АвторСъобщение
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeПон 11 Фев 2008, 05:56

Каръл се огледа. Нямаше никой. Докосна с пръчката си стената и прошепна нещо. Каменните тухли се раздвижиха и отвориха проход, през който момчето се промуши. След като влезна отново каза нещо и стената се затвори. Каръл се намираше в тайната учителска стая. "Лумос!" и в тъмнината пръчката му засия. Огледа се да намери камината и факлите. След като ги съзря извика няколко пъти "Инсендио!" и скоро те бяха запалени. Иначе тъмната стая се изпълни с приятна топла бледожълта светлина. Каръл постави на една маса огромна стара книга и няколко медальона с различна форма. Чу гласове зад себе си. Бяха ученически, минаваха по коридора. "Добре, че учениците нямат достъп до тук" - помисли си момчето. Погледна книгата - "Необяснените черни изкуства на вековете". Колко му се щеше да не показва тази дебела книга... Но се налагаше. Помисли си да я отвори, но нямаше нужда все още. Погледна към медальоните - сърна, сълза, делфин, мак и лед. Това бяха формите им. Сърната бе направена от дърво, сълзата от чисто стъкло, дерфина от пемза, макът от желязо, а ледът от камък. Момчето наблюдаваше амулетите и си мислеше - "Дали могат да помогнат поне с малко? Ах, дано!" Приседна на един от столовете. Чак сега забеляза, че не бе свалил синия си фраг от бала. Сега той бе доста изцапан с кал и трева и тук таме раздран. Момчето се изуми от това как се е разхождал насам натам без да се замисли, замахна с пръчката си и набързо синия захабен фраг се превърна в сива мантия. Тишина. Момент спокойствие да се замисли за проблемите си. Уви, не за дълго, в следващия момент влезна...
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeВто 12 Фев 2008, 17:06

Еверал, замислена както обикновенно. Тя също търсеше спокойствие и веднага щом бе научила за тази стая, реши да я изпробва. Затова доста се стресна и изненада когато откри, че тя съвсем не е празна. Вътре бе странното момче, ръководителят на дома й.
-О, извинявай! Съжалявам за безпокойството... Не знаех, че си тук, така де, че има някой тук.. да.
Ев се засмя малко сконфузено.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeСря 13 Фев 2008, 12:51

В същия момент Кери влезе и малко се стъписа. Позачуди се и накрая се засмя:
-Мислех че искаш да говорим за нещо важно, но като гледам, май съм се объркала.
Погледна към Ев и й се усмихна. След това продължи:
-Точно оставих бележка на вратата на кабинета си. Няма да ме има няколко дни-заминавам. Нали мога да разчитам да ме заместиш при проблем?-Кери се усмихна и не дочака отговор.
Със силно "пук" момичето изчезна.
Върнете се в началото Go down
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeЧет 14 Фев 2008, 03:00

Каръл се опули. Най-малко подобно стечение на обстоятелствата е очаквал, че ще има. Постоя още минутка-две, докато осъзнае какво се е случило и каза на Еверал:
- Ев, заповядай. Трябваше да поговоря с директорката и Ариман, но след като тя така изчезна по работа, явно нямам друг избор. Надявам се поне той да се появи. - червеноокото момче се обърна с гръб към момичето, замахна с пръчка и предметите от масата изчезнаха. Обърна се отново към Еверал и продължи с удмивка:
- Е, какво те води насам? Виждаш ми се умислена, говори ли ти се? - и Малцович я подкани да седне на едно канапе близо до камината. Той самия приседна на масата, качи краката си на един стол и се усмихна широко:
- Е? Ще говориш или да те наказвам? - и се засмя като дете.
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeЧет 14 Фев 2008, 13:38

Ев също се засмя.
-Съжалявам, че се натрапих така.. - започна тя. Говореше уверено, но в гласа й се четеше леко притеснение - Ако искаш ме накажи... но ти не би го напрпавил. Е, ако те предизвикам сигурно би, но аз няма да те предизвикам. Въпреки че думите ми също биха могли да се разтълкуват като предизвикателство. Е, в крайна сметка ти решаваш.
Ев говореше пълни глупости и го знаеше. Надяваше се по някакъв начин да отклони разговора в друга посока, различна от въпроса на Каръл. Не обичаше да говори за себе си, особено с хора, които не познаваше добре. Но пък не беше никак учтиво да му каже "Не, не ми се говори" при положение, че явно бе събутирала плановете му, макар и неволно. Черните й очи се взряха в неговите. Дали това бяха лещи или наистина очите му бяха червени..?
Върнете се в началото Go down
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeЧет 14 Фев 2008, 15:51

Момчето все още се усмихваше широко:
- О да, смятам да те накажа, заради това, че странстваш умислена. - и момчето се засмя за пореден път. Не знаеше какво го кара толкова да се усмихва, но му бе приятно. Отдавна не го беше правил. Но това нямаше значение сега. Опита се да разбере какво се върти в главата на момичето - "Какво ли търсеха тези черни очи?".
- Е, явно няма да говориш, тогава поне желаеш ли да ме питаш нещо? - момичето все още го гледаше с черните си очи. Не изразяваше нищо, поне не и на пръв поглед. Само един замислен поглед и нищо повече. Това впечатляваше момчето. Загадачността на това момиче го караше да любопитства. Въпреки, че бе ръководител на нейния дом и че имаше биографията й, но все пак той така и не прочете на никого биографиите. Предпочиташе сам да опознава хората около себе си, а не да си вади грешни заключения от чужди мнения или писма.
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeЧет 14 Фев 2008, 18:18

Еверал не можа да прикрие радостта си и очите й се оживиха. Беше му много благодарна, че не бе настоявал за повече информация. Знаеше, че рано или късно той ще разбере много неща за нея. Но поне не трябваше да му ги казва директно... Другото, което й хареса бе възможността да задава въпроси. Обожаваше да изучава хората. А за сега той бе един от персонажите, които й се струваха най-интересни и достойни за вниманието й.
-Изглеждаш странно - каза тя и го погледна сериозно
Той леко се засмя иронично
-Благодаря
-О, не, не целях да те обидя. Но ако искаш можеш да ме накажеш и за товаsmiling Аз харесвам различните и шантави хора - каза искрено Еверал. - Очите ти истински червени ли са? И ако да, защо?
Върнете се в началото Go down
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeПет 15 Фев 2008, 03:03

Каръл наклони глава на една страна и се подсмихна за пореден път.
- Доколкото знам са си червени по рождение. Както "забелязваш" целият ми външен вид е странен. Такъв е външния вид на рода ми просто. Наистина не знам откъде идва всичко това, но си е наследствено. - момчето се замисли. Усмивката му леко се стопи и въпреки, че вече не бе усмихнат, някак изражението му имаше благо изражение. На лицето му се изписаха последователно тъга и обич, спокойствие и ведрост. Сведе за миг поглед надолу и се замисли. След миг отпусна съзнанието си и отново погледна момичето. Усмихна се отново и продължи:
- Е, след като не мога да ти разкрия "тайната" на моите очи, мога ли да ти кажа нещо друго? Интересува ли те нещо друго? - попита момчето и се вглеждаше в дълбоките черни очи на Еверал. Намираше нещо интересно в тях. През мисълта му мина фразата - "Очите са езерата на душата". Какво ли показваха тези "езера"? Интересът на Каръл растеше минута по минута. Точно тогава момичето отвърна...
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeПет 15 Фев 2008, 12:57

Еверал се втренчи за пореден път в него, но този път с онзи премерващ поглед, сякаш четеше мислите му. Първоначално той отклони поглед, чувството не беше приятно. Но веднага след това го върна. Знаеше, че може да устои. От своя страна Ев можеше да го попита каквото иска, но предпочиташе първо да се опита да разтълкува очите му. Понякога те говореха много повече от редица думи... Всичко това стана за няколко секунди. Тя отвърна:
-Нещо те измъчва. Много рани криеш и много съмнения. Тъжен си и те боли, луташ се из мисли и планове в очакване на нещо. Може би мъст? Защо?
Върнете се в началото Go down
Ahriman
wizard
wizard
Ahriman


Male
Брой мнения : 328
Age : 33
Къща : St Joseph
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 379
Registration date : 01.12.2007

Описание
Герой:
Особености: Демон

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeПет 15 Фев 2008, 20:21

Ариман влезе в стаята. Погледна кой беше вътре и каза ухилен:
-Да не сбърках мястото?
След като никой не му отговори тръгна да излиза...
Върнете се в началото Go down
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeСъб 16 Фев 2008, 00:23

Каръл отново бе в странно положение.
- Ариман, не бързай приятелю. Ев, обещавам да те потърся и да ти разкажа доста неща за мен. На прав път си, спокойно. Но сега ще ни извиниш, с моя колега имаме работа и ще те оставим. Беше ми приятно и скоро дано пак се засечем. - Каръл се обърна и взе нещо от масата, нещо невидимо. Кимна на момичето и последва Ариман навън.
- Удобно ли ти е да поговорим в моя кабинет? - се чу от излизащия Каръл. Ев остана сама в стаята, единствено със своите мисли...
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeСъб 16 Фев 2008, 10:47

Усмихна се, въпреки че я бьха изоставили така ненадейно. Още щом влезе другото момче, тя знаеше, че ще стане така. Но и нямаше как иначе. Явно имаха някаква спешна работа. Стана и започна да се разхожда из стаята. Въпреки, че бе доста интересна, момичето не й обръщаше особено внимание. Радваше се, че е постигнала известен напрекък в разгадаването на тайните на Каръл. СТранно, но в друг подобен момент тя би се ядосала, че на една крачка от отговора обектът на изучаване се е измъкнал. Но в този случай не. Може би, защото все още й бе неудобно, че замалко щеше да събутира важната му среща. Или може би защото от както бе влязла в академията бе научила няколко важни урока. Вече не разглеждаше хората като "жертви" на изучаване, ами като хора със своите тайни, които не винаги тя трябваше да научава. Бе станала по-толерантна, макар и все още любопитна.
Анализирайки себе си в такива мисли Ев бе обиколила няколко пъти помещението. Подпря се на масата и се зачуди дали да си тръгне. После обаче размисли. Предпочете да остане и да си почине малко. Седна на пода и се облегна на стената. Извади скицник и моливи и започна да рисува...
Върнете се в началото Go down
Everall
първокурсник
първокурсник
Everall


Female
Брой мнения : 138
Age : 33
Къща : Имението "Уайтуей"
Дом : Клевърмайнд
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeСъб 16 Фев 2008, 23:48

След като нарисува рисунката си, Ев остави скицника на земята и се загледа в тавана. Вече започваше да й омръзва тази меланхолия. Само мислеше и мислеше...мислеше! "Изобщо не мисля!" - прошепна и се удари по челото. Трябваше да прати една сова у дома, а забравяше вече трети ден. Ев изхвърча мълниеносно от стаята. Вратата се затвори след нея и не остана дори някакъв знак, че е съществувала. Скицникът и моливите останаха забравени на пода...
Върнете се в началото Go down
Aurora
първокурсник
първокурсник
Aurora


Female
Брой мнения : 49
Age : 36
Къща : КъщатаНаХилядитеПисъци
Дом : Блъдхенд
Registration date : 17.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeНед 17 Фев 2008, 16:33

Невероятно зеленооката Аврора също нахълта в стаята и предизвикателно погледна Еверал и Каръл. "Хей. стига сте се смяли толкова високо. Мисля, че половината училище знае, че сте тук двамата. И всички се чудят какво ли толкова правите." И след това бързо изчезва след Ариман, преди да бъде наказана...
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeВто 26 Фев 2008, 12:44

Елеонор влезе в стаята.Огледа се и видя,че няма никой.Тъкмо това искаше
да остане малко на спокойствие и да си дочете книгата.Беше й омръзнало
в нейната стая и реши да изпробва тази.Огледа се добре и седна на
земята,облегнала гръб към стената.Тя разствори книгата и започна да
чете...
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitimeСъб 01 Мар 2008, 13:39

"....и мира над страната отново се възстанови."-това беше последното изречение от книгата."Защо в книгите всичко свършва с добър край,а в живота не е така?"-попита се тя.Беше си задавала милион пъти този въпрос."Защо не напиша и аз една книга?"-Запита се тя."Или не,иска много въображение и време,каквото почти нямам, а и ми липсва идея."Тя продължи да седи облегната на стената.Изведнъж забеляза нещо на пода."Това не е ли скицника на Ев?"вдигна го от земята,а до него имаше и молив."Да,той е"усмихна се тя."Знаех,че е разсеяна,но чак пък толкова"Laughing "Ще и го върна,но първо ще и направя малък подарък"-Тя взе скицника и го разлисти.Отиде на последният лист и нарисува нещо.След като свърши,взе скицника,молива и кигата и се отправи към пещерата на Клевърмайнд.
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
Sponsored content





Тайната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайната стая   Тайната стая Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тайната стая
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: Разни :: Архив :: РП Архив-
Идете на: