Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Изпитанието на Клевърмайнд

Go down 
АвторСъобщение
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female
Брой мнения : 1526
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

ПисанеЗаглавие: Изпитанието на Клевърмайнд   Чет 03 Апр 2008, 23:35

Вавина Рейван очакваше като влезе в стаята да види Хестия Джоунс в пълния й блясък. Изненада се. В стаята стоеше един призрак, явно недоволен че е там.
-Малка милейди - започна той с престорен глас. - Чакам ви вече от 15 века. Къде се бавите?
Вавина се смути.
-Бях убит по особен начин, ех стари времена, красиви, а извинявай, та бях убит по особен начин. Бях намерен мъртав във покоите си. Доста ухилен при това. По-късно сестра ми, Мери реши че иска да разкие убиеца.Тя се оказа в лоша ситуация - за да се измъкне трябваше да смеси билките
две щипки розмарин,шепа смрадлика стръкче лен, цвят от лавандула, литър вода опеши какво точно трябва да направи, от нейно име,опиши приготвенето, ефекта, как я е приложила, направи завъшек на разказа по твой избор.

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
kathy
Talanted wizard
Talanted wizard

Female
Брой мнения : 829
Registration date : 02.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпитанието на Клевърмайнд   Пет 04 Апр 2008, 14:53

Вивиана за миг се замисли,после се усмихна мило на духа.Беше приготваля такава отвара в часа по отвари.Беше отвара за създаване на димна завеса.
Тя започна разказа си от името на жената:
Водата в казана затоплих до телесна температура,сетне прибавих смрадликата и изчаках водата да стане сивкаво-бяла,после пуснах в казана лавандулата и отварата стна светло-лилава,.Двте щипки розмарин,които прибавих после заедно със зрънцата лен направиха отварта светло-сива.Знаех,че вече е готовам ис ега трябваше да последва ефекта-димната завеса.Мери се надяваше убиеца да е още в стаята,знаеше че трябва да е невидим и за това,само тази отвара можеше да го разкрие.От казана започна да излиза дима и след секунди цялата стая бе в дим.Само на едно място зад леглото на брат й имаше място,на което дима не проникваше-там имаше човек.Мери насочи пръчката си натам и той стана в миг видим...бе техния доведен брат,който искаше семйното им наследство.Мери бе шокирана и при вида на щастливо усмихматия й умрял брат,тя решила да подложи убиеца на най-голямото наказание-целувката на диментор.Въпреки отмъщението умрелия избрал да остане между двата свята,но както той сам каза на Вивиана:
-Няма никога да забравя нейната отвара и какво успокоение ми донесетова,че тя залови злосторника...

Изпитанието на Клевърмайнд
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1