Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Алекс

Go down 
АвторСъобщение
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Алекс Empty
ПисанеЗаглавие: Алекс   Алекс Icon_minitimeПон 07 Апр 2008, 11:06

1.Магическите създания се срещат в..

горите, планините, около реките, навсякъде може да се срещнат магически създания.Според мен добрите магически създания се срещат където има живот,повече растителност,светлина, например тучни и прекрасни приказни места, около пълноводни реки, водопади, на острови. А в тресавищата,блатата,пещерите и мрачните гори се срещат предимно лошите и зли магически същества. Има и ощи местности,в които се срещат и от двата типа магически създания.


2.Кое от изброените не е магическо създание?
г)чапла-тва е вид птица

3.Коя от горгоните не е безсмъртна?- моята любима Горгона
Медуууза.

4.Бащата на горгоните е моирският дракон Форкис,а майката?
Кето,сестрата на Форкис ,която е морско чудовище.

5.Какви общи неща споделят трите горгони?
общо око, общ зъб, общ рог

6.Кое не е вярно за горгоните?
в)летят високо в небето

7.Кой герой убива Медуза,като й отсича главата?
Персей

8.Коя богиня проклина Медуза,заради наглостта и красотата й?
Атина

9.Какво означава думата беорит на старинен език?
човеко-мечок, човешко създаие което се преобразува в мечка, познават се по съединените буйни космясали вежди.

10.Какво означава думата нага на старинен език?
човеко-змии, много са готини.

11.Кой е най-известният представител на човеко-животните?
Това е подвеждащ въпрос, предполагам че става въпрос за въркулаци,или човеко-кучета, но аз лично съм на мнение Едорози. И все пак залагам на върколаци

12.Кое е вярно за човеко-животните?
в)те са сред първите същества обитавали планетата

13.Коя от характеристиките е вярна за нагите?
б)лукави,хитри,жадни за власт

14.Как се нарича състоянието в което изпадат беоритите когато са много ядосани? боен бяс

15.Какво ще стане,ако човеко-животно изяде човешко месо?
ще се превърне в животното, в което се превръща, и няма да стане човек....лошо много лошо...

16.Какво могат да контролират нагите?
змиите, и всички влечуги и животни които пълзят по земята, хапят и пускат отрова.

17.В кой ред са само морски създания?
а)русалки,сирени,вийли
г)мерени,хипокамп,келпи


18.Мерените са същества от коя митология?
от ирландската митология

19.Кои морски обитатели се познават по червената шапка с перо?
мерените

20.Кои от следните морски същества нямат двойници на сушата?
б)хипокамп

21.Как най-често са били изобразявани русалките от художниците?
Този въпрос също е подвеждащ, незам как художниците ги рисуват. С рибни опашки, големи гърди, с руси или червени коси, силиконови устни, сини очи, метер и седемдесет и пет....така си я представям аз, а аз съм художник, или пое до седми клас учип това, а сега пордължавам да участвам и печеля конкурси. Незнам дали ще ми се приеме отговора за верен, но аз така си ги представям. А Ариел най-известната русалка е с червена коса,зелена опашка,дълга и бухнала коса де, с миди вместо сутиен. А в лично творчество имам рисунка на русалки.
Въпреки привлекателната си външност обаче, русалката често е изобразявана като зла чародейка, която примамвала моряците с хубостта и песните си и държала душите на удавените си жертви във вечен затвор под вълните.Известният образ на красивата дългокоса русалкавъзникнл през средновековието,обикновено изобразявана , седнала на скала, тя пее неустоимо сладостни песни, реши косата си и замечтано гледа в огледало

22.Кои морски обитатели свързваме с билката росен?
русалките

23.Кое не е вярно за сирените?
в)проклела ги е богинята Минерва

24.Грифоните са:
в)благородни животни с глава,криле и нокти на орел и тяло на лъв

25.Кой пръв описва родината и поведението на грифона?
Аристей, той е гръцки пътешественик

26.На всеки ред има дума,която е излишна.
а)морска змия
б)кентавър
в)наяди
г)келпи


27.На кой бог са посветени грифоните?
На Зевс

28.Какво правят грифоните в страната на хипербореите?
грифоните са комшии на хиперборейте и са пазители на златото

29.За какво най-често се използват изображенията на грифоните?
за аристократични гербове, символи на обществени предприятия (банки,парламент,храмове,политически партии и други)

30.На кой скандинавски бог,грифонът е пазител на светилището му,което се намира на остров?
б)Фрея
Но са били кучета на Зевс...

Част втора
Искам да ми намерите информация за корнуелските феи.

Корнуел е град в Западна Англия. А еите от Корнуел са известни като корнуелските феи. Това са с огнено-червени коси/или рижави духчета, които нападат алянковците,лентяйте и мързеливците. Имат остри уши със заострени връхчета, като на елфите, с кривогледия си поглед и чип-носовете си. Високи са 15/20 санта, но в някои митове и легенди приемат ръст, който на тях им харесва. Обличат се в зелени дрехи, и носят остробъхри шапки, с аксесоар, перце, пера,цвете или нещо друго, с което стават по-ефектни и оригинални. Живеят под земята, в пещери, гори, на ливади, дори и в човешки домове и къщи. Известни са със своите трикове,номера и фокуси, а и пакости де. Крадат коне. Танцуват в кръг,като самодивите в БГ поп-фолка
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
 
Алекс
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: Разни :: Архив :: Архив на предметите :: Архив по ГЗМС-І-
Идете на: