Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Стаята с портретите

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeСъб 26 Апр 2008, 21:27

Това бе една от многото стаи в Академията,но различното тук бе,че тя бе пълна с портрети,на елфи,джудета,дракони,на хора.Бъквално не можеше да се намери празно място на стената,големи,малки,с дървени,позлатени или сребърни рамки,всички бяха различни.Много хора се възхищаваха на портретите,но малко знаеха,че тя криеше множество тайни.Ако си достатъчно съобразителен,умен и находчив,можеше да откриеш много неща за самата стая и още по очудващо бе,че ако се справиш с някое предизвикателство или разрешеиш някоя загадка,можеш да отключиш и дори да разбереш неща,кой са отбягвали на другите.Ето някой от портретите,който се движеха.Всеки един от тях криеше собствена история и всеки криеше тайна за Академията.Всеки ,който влизаше тук трябваше да се обърне към магьосника със синята шапка.
Стаята с портретите Dwarf_cca97 Стаята с портретите Dragon_ad2f7 Стаята с портретите Cast_bean_ff2c0 Стаята с портретите Brightwizard01_04_18e6c Стаята с портретите Imgdwarfbg2_9a9e8 Стаята с портретите Elf_c1155 Стаята с портретите 00436621web_5d8d4 Стаята с портретите 8977275_8230363_5415906_5406637_5196898_23827831_41f2c Стаята с портретите Arwen_rotk_ee_fb57c Стаята с портретите Kkk_white_wizard_w_staff_with_crystal_ball_23297 Стаята с портретите L2_elf0015priqt08a3_4d850
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
Mark
първокурсник
първокурсник
Mark


Male
Брой мнения : 39
Age : 32
Registration date : 14.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 16:05

Марк влезе в залата с отворена уста, течейки слюнка от там. Захапал показалеца си, ококорен Марк вървеше с забавена крачка и си въртеше главата на всички страни. Искаше да види всяка картина. Всеки портрет... попадна на портрета с Магьосника със синятата шапка. Мага заговори момчето...
-Тууукааа ти кааааквооо дииириииш?!
Момчето подскочи, след което отговори на смешния маг:
-Ами, незнам. Искам да вляза, такова де, да отключа тайната стая на Венъмхолд....ама не знам как...
Стареца се засмя, след което си облиза ръката и започна да си гали брадата...
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 17:53

-Аааа ти от къде знаеш за нея?-попита магьосника смаяното момче.
-Ами аз...е аз...
-Какво ти?
-Видях в една стара книга в общата стая на Венъмхолд,че има такава скрита стая от Кроул Венъмхолд.
-А...да.Спомних си.Трябва да отидеш при близнаците.Късмет.
Марк се огледа във всички посоки.Какво ли искаше да каже този клоун с това да отиде при близнаците,сигурно е някой портрет.Той заобикаля всички портрети и накрая май ги намери.Той застана пред тях.
-Извинете търся близнаците.
-Аз съм Урум,а това е Гор-каза единия.
-Не го слушай той е Гор,а аз Урум-каза другия.
-Аз търся скритата стая на Кроул Венъмхолд.-каза объркан Марк
-Хмм.Добре.Чуй това и го реши:
Единият от нас винаги лъже,а другият винаги казва истината.Ти трябва сам да разбереш кой лъже и кой не.Имаш право само на един въпрос.
Марк се замисли.Дали това наистина бяха близнаците и какво точно трябваше да ги пита.Той се обърка.Ами сега?
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
Mark
първокурсник
първокурсник
Mark


Male
Брой мнения : 39
Age : 32
Registration date : 14.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 18:03

"Хъм какъв ли въпрос да им задам на тия двамата?"-разсъждаваше на ум.... изведнъж нещо му блестна както винаги. Неговият най-добър приятел му подсказа тайно какъв въпрос да зададе. Марк се засмя ехидно и ги попита:
Е добре... ще ви задам един въпрос на който искам да получа отговор... Как се казвам аз?
"Сега трябавше близнаците да отговорят на въпросите. Все единият щеше да се издъни...и тогава хоп в капана.
еше да разбере загатката."


П.С. Нека да не са единият и другият, а по-големият и по-малкият....
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 18:35

-Хаха.Хубав въпрос,но не си май толкова умен,колкото изглеждаш.-засмя се единият от близнаците.-Ние не знаем как се казваш.Ела пак утре и задай друг въпрос.Нашият си остава същия.
Марк се ядоса.Беше забравил да им се прдстави.Как можа да пропусне този детайл.Е поне можеше да дойде пак утре.Той излезе от стаята омърлушен.

п.п.Аз знам как се казавш,но ти трябваше да се предствиш.Пробвай пак утре ако искаш да се пробваш да отвориш пак стаята на Венъмхолд иди при Близнаците,ако искаш да откреш някоя друга стая се обърни към магьосника.
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard
KIKO


Male
Брой мнения : 726
Age : 32
Къща : дворецът в Монако
Дом : Вемънхолд
Сума в Гринготс : 37450 паунда :Р
Registration date : 07.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПет 02 Май 2008, 18:42

Александър изчака Марк да излезе от залата, надяваше се планът му да проработи, но като видя умърлушената физиономия на момчето излизащо от залата се вкочени. Марк беше умърлушен...и привидно ядосан. Алекс не разбра защо не е успял да открие тайната стая, но след като Марк му разказа всичко, другият направо се разяри... Как така Марк да не се бе представил?! Егати и тъпият човек... Сега беше ред на Александър Де Муун да влезе вътре. Блъсна врътите и с бързи широки крачки се насочи директно към портрета на магьосника, който изглеждаше привидно уморен. Без да го поздравява направо каза:
-Искам да отключа тайната стая на Кроул Венъмхолд старче! Ако може по-бързо- сопна му се г-н Муун...
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПон 05 Май 2008, 14:27

Старецът погледна изпитателно момчето.
-А ти от къде си мислиш,че знам къде е?-той се подсмихна под белия си мустак,а Алекс се ядоса.
-Ти незнаеш,но мисля,че някой друг тук знае.Хайде не ме баламосвай казвай къде да отида и с кого да говоря.
-Доста си груб и неубоздан.Същински венъмхолец-сега вече старецът се смееше,а Алекс започна да кипи.-Спокойно де.Много бързо кипваш.
След няколко метнати кръвнишки погледа старецът накрая каза.
-Добре изморен съм вече.Отиди при двамата близнаци.-той му метна с ръка,а Алекс започна да обикаля и да търси портрета.Накрая го намери и спря пред него.
-Искам да отключа тайната стая на Кроул Венъмхолд!
-Още един-казаха те в един глас.-Ние сме Урум и Гор,а ти първо трябва да преминеш през нас,за да ти кажем къде е стаята.
-Хайде стига сте се бавили.Казвайте.
-Чуй добре.Единият от нас лъже,а другият казва истината,а ти трябва да ни зададеш един въпрос,на който давмата да ти отговорим,но знай че не сме всезнаещи,както си помисли предишното момче.-гласовете им се сливаха в един.Алекс се замисли.Не трябваше да повтаря грешката на Марк,ако искаше да отключи стаята.
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard
KIKO


Male
Брой мнения : 726
Age : 32
Къща : дворецът в Монако
Дом : Вемънхолд
Сума в Гринготс : 37450 паунда :Р
Registration date : 07.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeПон 05 Май 2008, 15:16

-Добре загубеняци. Да ви се представя, казвам се Александър Де Муун.
И съм от Венъмхолд.
Двамата билзнаци се засмяха, бяха много развеселени.
-Хайде да се смеете после, а? Трябва да отворя стаята, и вие трябва да ми кажете как, иначе....не отговарям за постъпките си.
Така, сега е ви попитам "Как се казвам?"...
Алекс се надяваше, този път а успее.
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeСря 07 Май 2008, 13:12

Близнаците се спогледаха и пак се засмяха.
-С обиди няма да стигнеш до никъде,момче,но хайде от нас да мине.По принцип не трябва да ни задаваш въпрос,ако си казал преди това отговора.
-Името ти е Александър-каза Урум.
-Не е.Казваш се Муун-отвърна Гор.
Алекс се засмя.Май се получи този път.
-Помни,че който и да кажеш,че лъже,следващия,който се опита да влезе в стаята няма да право да задава същия въпрос,т.е.въпросите не може да се повтарят и ако познаеш сам ще видиш стаята на Кроул Венъмхолд на първия етаж,но никой друг освен позналия загадката няма тази привилегия.
Те се засмяха отново.Това май разби донякъде мечите на Алекс,защото ако познаеше сега кой лъже,Марк нямаше да се възползва от привилегията и трябваше сам да се справя,а и ако беше с парола щеше да му я каже,както се бяха договорили,но изглежда не беше така както си го мислеше.
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard
KIKO


Male
Брой мнения : 726
Age : 32
Къща : дворецът в Монако
Дом : Вемънхолд
Сума в Гринготс : 37450 паунда :Р
Registration date : 07.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeСря 07 Май 2008, 20:11

Александър се засмя, мислейки си, че е познал
-Вие, и двамата не лъжете, защото се казвам Алекснадър Де Муун. Но аз ви попитах как ми е името, а не как ми е цялото име. Питах и разбрах, че Урум казва истината, а Гор лъжата. Така че тъпанари, ако обичате отворте ми врата...
Александър се засмя, мислейки си че е познал...
Върнете се в началото Go down
HP_BIG_FENKA
Talanted wizard
Talanted wizard
HP_BIG_FENKA


Female
Брой мнения : 652
Age : 31
Къща : малка и симпатична,близо до гората
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 1500.50
Registration date : 10.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Елф

Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitimeЧет 08 Май 2008, 11:36

-Добре-каза Урим-доближи се до края на портрета ми.
Алекс се осъмни.Той нямаше доверие на никого,но все пак се приближи.
-Протегни си ръката и докосни моята-нареди пак Урум-Ако си познал ще ти прехвърля знанията за стаята и тя ще бъде отворена за теб,ако ли не...-Той се подсмихна-...е ще получиш малък урок.
Това предупреждение никак не се хареса на момчето.Напълно сигурен ли бе той в предположението си или се съмняваше,а и какво щеше да направи Урум,ако е сбъркал.Той доста дълго се въртя пред портрета на близнаците,несигурен в себе си.
-Добре тъпаци.Ще те докосна,но ако само ме нараниш ще си получиш заслуженото.-той ги изгледа кръвнишки.Гор се засмя,а Урум просто извъртя очи.Алекс се приближи и докосна Урум по ръката.В същия момент,той почувства как по тялото му започва да пълзи студ.Той се опита да си махне ръката,но тя сякаш беше залепнала.След минутка незнайна сила го отблъсна и той замалко да не падне.
-Готово,сега можеш да влезеш в стаята на Кроул Венъмхолд.-Близнаците се усмихнаха.
-Молете се да е така,иначе лошо ви се пише.-той се завъртя и излезе от стаята,надявайки се близнаците да не лъжат.
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/play:d563b8ef
Sponsored content





Стаята с портретите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портретите   Стаята с портретите Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стаята с портретите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: В академията :: Замъкът Ейрен :: Първият етаж :: По коридора-
Идете на: