Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Жизнени показатели

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Kaden


Female
Брой мнения : 251
Age : 36
Registration date : 10.06.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeНед 10 Авг 2008, 15:42

Добавена е нова графа в Описание във вашите профили. Тя се взима предвид при дуели, оценяване, определя броя предмети, които можете да изучавате занапред и съответно професията, която можете да си изберете.
Полетата са както следва:
Знания-Тук се включват всички разказвателни предмети. Това са:
Митология, Фентъзи, Аритмантика, Философия, Астрономия
Умения-Тук се включват всички интерактивни предмети. Това са:
Отвари, ГзМС, Билкология, Куидич, Пророкуване, ЧИ и Древни руни
Бонуси-Тук се включват всички допълнителни занимания, както и членство в клубовете на академията
Опит-Тук се включва практическият опит в дуелите, както и опитът от куидичните мачове.

За знанията и уменията скалата се изчислява по следния начин-от всеки предмет се взима годишната оценка и се обръща в точки от 1 до 10:
0-Трол
1,2-Ужасен
3,4-Беден
5,6-Приемлив
7,8-Надхвърлящ очакванията
9,10-Изключителен
Точките се събират и сумата се слага в полетата

Бонусите и Опита са по 5т. на занимание. Един спечелен дуел-5т, едно посещавано занимание-5т.

С по-малко от 10 точки може да се посещава само един предмет
С по-малко от 25 точки само два предмета
С по-малко от 35 точки три предмета
С по-малко от 50 точки пет предмета
С по-малко от 70 точки шест предмета
С по-малко от 85 точки седем предмета
С по-малко от 100 точки девет предмета
С над 115 точки могат да се посещават всички предмети
Върнете се в началото Go down
Джесика Фейн
първокурсник
първокурсник
Джесика Фейн


Female
Брой мнения : 113
Age : 33
Registration date : 21.05.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeПон 11 Авг 2008, 14:19

Така ... аз имам въпрос. Летните занимания броят ли се като "Бонуси"?
А, плюс още един ... да кажем аз с Емили имам разрешение само за два предмета, които са й Отварите и ЗСЧИ, на които беше първата година. Само, че задължителния ще й е Трансфигурация, което е 3ти предмет. Трябва ли да спечели още точки или трябва да се откаже от единия?
Върнете се в началото Go down
Shaiya
Второкурсник
Второкурсник
Shaiya


Female
Брой мнения : 1981
Age : 33
Къща : Chalet de soleil
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 4895
Registration date : 12.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeПон 11 Авг 2008, 19:08

Типично...ще си тръгна за малко и ти ще хванеш и ще обърнеш форума наопаки, да не го позная после...Hmm Добре, въпросът ми е: За преподавателските акаунти какви трябва да са жизнените показатели (нещо средно ли ще има или ще се мисли някаква отделна система на изчисляване)?
Върнете се в началото Go down
http://magicschoolvtrd.forumup.com
Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Kaden


Female
Брой мнения : 251
Age : 36
Registration date : 10.06.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeПон 11 Авг 2008, 21:37


  • На първия въпрос на Джесика: От Летните занимания ще има такива (не са все още създадени-само в главата са ми), които ще дават бонусни точки за участие. Обмислям дали да включим интерактивните рп игри към бонусите. Но като цяло самото присъствие на някой от курортите бонус не ти дава. Частта със семействата в Аманор ще бъде един от бонусите на този курорт по план, но повече до няколко дни.


  • На втория...защо на Емили броиш отвари и зсчи? Тя все пак не е длъжна да ги посещава. Записала се е за една година на тях и годината е изминала. Точките на Емили са дефакто 19 по първи повърхностни изчисления. С тях има право на два предмета. Това означава, че тя може да се ограничи с избор от два предмета или да намери начин да натрупа бонус точки през оставащото време до началото на годината ако държи да изучава повече. А задължителният предмет е в съвсем отделни сметки. Той не се брои в този случай. Това означава, че освен задължителния има право да избира още два.


  • Жени, за преподавателските не съм го мислила много сериозно. Знаеш каква беше идеята за точкуването. Преподавателските акаунти не са предвидени дори за академични дуели, а само за обикновените такива. Реално за преподаватели жизнените показатели не взимат никакво участие. Ако желаеш, можеш да ги впишеш на Шийлин, като сметнеш предметите, които хипотетично е изучавала и умножиш оценките по седем за всяка година.
Върнете се в началото Go down
Shaiya
Второкурсник
Второкурсник
Shaiya


Female
Брой мнения : 1981
Age : 33
Къща : Chalet de soleil
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 4895
Registration date : 12.02.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeПон 11 Авг 2008, 21:40

Щом си решила да не си правим занимавката, няма. Аз и без това сега правя шестнадесет неща, за да си вкарам Трансфигурацията в Ейрен...ще се оправя с което, не се безпокой.
Върнете се в началото Go down
http://magicschoolvtrd.forumup.com
Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Kaden


Female
Брой мнения : 251
Age : 36
Registration date : 10.06.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitimeПон 11 Авг 2008, 21:45

Ами занимавката е за ученици, защото е свързана все пак с професиите, от които професорите нямат нужда, защото хмм...са професори примерно. Те са вече завършили...какъв би бил смисъла от тях? Само при дуел, но той и дуелът в академичната форма не е за тях. Интересно за Трансфиг, защото и аз тр да почна с Пророкуването вече...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Жизнени показатели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жизнени показатели   Жизнени показатели Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Жизнени показатели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: Основи :: Правила :: Разяснения-
Идете на: