Academy of Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Къде? Какво? Как?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПет 08 Фев 2008, 19:46

Домашни:

  • Всеки ученик трябва да направи своя тема в раздела Домашни на предметите, които посещава. В тази тема, той трябва да нанася своите домашни по предмета. Това се прави с цел обективно оценяване на предадените домашни.
Записани сте на предмет, за който не помните да сте се записвали. Защо?

  • Най-вероятно това е задължителният предмет за дома ви. Всеки дом има такъв задължителен предмет. За Брейвхарт-Аритмантика, за Клевърмайнд-Митология, за Блъдхенд-Отвари и за Венъмхолд-Черни изкуства и защита от тях
Нужно ли ви е нещо повече от учебник по предметите, които сте записали?

  • Това решава преподавателят по предмета и ако има нещо необходимо, това ще бъде съобщено. За момента единственото допълнително нещо е котел и той се изисква за предмета Отвари
Колко често ще се пускат уроци?

  • По принцип уроците се пускат веднъж на седмица. Седмица е и срокът за предаване на домашните. Ако преподавателят реши друго, това ще бъде съобщено в темата на предмета.
Ако казаното до тук не изчерпва въпросите ви, можете да попитате каквото ви интересува в тази тема
Върнете се в началото Go down
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник
Lady Cool


Female
Брой мнения : 1526
Age : 30
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПет 08 Фев 2008, 20:54

Аз съм помощник-ръководител на Блъдхенд. Да купувам ли учебник по отвари? confused
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПет 08 Фев 2008, 21:21

Така...за да отговоря на въпроса ти трябва да навляза в тема, която няма общо с Отварите или пък предметите.
Това, че си помощник ръководител не те прави по-малко ученик от останалите. Това е само допълнение към правата и задълженията. Ако имаш намерение героят ти да изпълнява само тази функция, но не и нормалната ученическа, то този се счита за допълнителен, а не основен герой. Всеки потребител се счита за ученик на академията.
Попринцип има два варианта:
-героят да изпълнява нормалните си ученически функции + ръководните
-да се създадат два героя-един основен и един с ръководни функции.


Не съм го вписала в правилата, тъй като не съм счела за задължително създаването на допълнителен герой. Виждам обаче, че е нужно да го напиша на видно място и ще поправя грешката си.

Колкото до учебника по Отвари...за момента няма реална нужда от него, тъй като няма професор на поста.
Върнете се в началото Go down
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник
Lady Cool


Female
Брой мнения : 1526
Age : 30
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПет 08 Фев 2008, 21:25

Аз и моите вечни въпроси... Добре. Мерси за разяснението - четох правилата, ненамерих и затова попитах. Мерси много и сори за флууда.
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПет 08 Фев 2008, 21:39

Няма никакъв проблем. Моя е грешката, че не съм го обявила до сега.
Върнете се в началото Go down
Болен мозък
първокурсник
първокурсник
Болен мозък


Male
Брой мнения : 194
Age : 36
Къща : Замъкът на лъвовете
Дом : Клевърмайнд
Сума в Гринготс : 141
Registration date : 26.10.2007

Описание
Герой:
Особености:

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeПон 11 Фев 2008, 02:48

Аз току-що изумях - защо учениците да трябва да си правят тема с домашните, в която да вписват домашните си и да ги виждат всички? Не е ли идеята домашните да бъдат предадени по ЛС, да бъдат оценени и едва тогава учителя да ги изложи и да определи поради каква причина? Аз лично съм твърдо против, който и да е да ми пише домашни в някоя си тема. Разграфил съм си нарочно всичко, за да имам точна и ясна представа, на кого какво преподавам и какви въпроси задавам. Нямам намерение да видждам как едни копират от други и си добавят и добавят... Естествено, че човека предал в последния ден ще има най-богатото и хубаво домашно и какво? Да преоценявам всичко на ново ли? Добре ти е хрумнало като идея, но според мен не си го дообмислила. Аз правя тъй - събирам домашните и ги оценявам на куп. Спрямо най-доброто(добрите) поставям оценката на останалите. След това, когато мине срока и не събирам повече домашни, си ги помествам в темата обособена за това. Ако изискваш от учителите да дават разяснение затова как оценяват - ок, но не е това начина. Не знам, може би съм те разбрал неправилно, защото не вярвам да изпуснеш това с преписването като момент, но така написано звучи абсурдно и не смятам изобщо да го спазя.
И още един абсурд за мен - защо за без домашно се отнема 1 точка, а за Трол се отнемат от 20 до 50? Не смяташ ли, че ще е много по изгодно да не си пишат домашните и не бивали именно те да са едни от основните виновници за промяна на точките?
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeЧет 14 Фев 2008, 02:20

Така....мисля че е излишно това. Дали двама или повече ще решат да преписват един от друг, не зависи от това как ще бъдат предавани домашните. Естествено, че при явно преписване ще се понижава оценката. Това не сметнах за нужно дори да обяснявам. За всеки е ясно, че никой не е малоумен и едно копирано домашно ще доведе до Трол.
За това пък, явният начин на предаване на домашните според мен ще стимулира преподавателите да дават домашни, свързани с повече творческо мислене и подход, вместо редовните планове и сухи факти.
Относно точкуването. С повече наказателни точки, ученикът ще бъде преместен в друг дом. Не виждам защо за непредадено домашно да бъдат писани отрицателни точки за дома. Най-малкото-за предметите има записани хора, които не са посещавали форума от седмици. Трябва ли непрекъснато да бъдат отчитани негативни точки за домовете и активните потребители да се чудят как да ги наваксат? Не мисля.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeЧет 19 Юни 2008, 13:42

Искам да попитам ще има ли нова учебна година и кога ще започне тя?
Върнете се в началото Go down
Admin
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
Admin


Female
Брой мнения : 1572
Age : 36
Registration date : 07.10.2007

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeЧет 19 Юни 2008, 14:03

Мм ще има втора учебна година, естествено. Засега е запланувана за средата на август или началото на септември (някъде в този период в зависимост от това доколко ще ни доскучее лятото)
Върнете се в началото Go down
*** МИРАНДА ЖАР ***
първокурсник
първокурсник
*** МИРАНДА ЖАР ***


Male
Брой мнения : 109
Age : 114
Registration date : 01.05.2008

Описание
Герой:
Особености: Без особености

Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitimeЧет 19 Юни 2008, 14:17

Admin написа:
Мм ще има втора учебна година, естествено. Засега е запланувана за средата на август или началото на септември (някъде в този период в зависимост от това доколко ще ни доскучее лятото)
Есента, есента... лятото ще ходите на питници, и ще прайте простотии Razz без най-големият простак... Where are you
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къде? Какво? Как? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Какво? Как?   Къде? Какво? Как? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къде? Какво? Как?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Academy of Magic :: Основи :: Правила :: Разяснения-
Идете на: